Flow Guard for Natural Gas w czasie rzeczywistym monitoruje oraz kontroluje pobór gazu. W przypadku przekroczenia (lub predykcji) zadanych limitów zużycia gazu, urządzenie wyłącza lub redukuje jego pobór przez odbiorniki.

video player icon

Jak obniżyć rachunki za gaz?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zdać sobie sprawę skąd biorą się zwiększone rachunki za gaz.

Na fakturze znajduje się pozycja za moc umowną, a często też kary za jej przekroczenie. Nierzadko stanowią one istotną część całej kwoty rachunku. Flow Guard for Natural Gas zapewni Ci kontrolę nad wydatkami związanymi ze zużyciem gazu oraz umożliwi zmniejszenie wartości opłat.

Skąd się biorą przekroczenia?

Nagłe zwiększenie przepływu gazu występuje najczęściej z powodu jednoczesnego zapotrzebowania na moc kilku urządzeń odbiorczych w wyniku np.:

home icon

Ustalonego harmonogramu pracy urządzeń

home icon

Sezonowego uruchomienia instalacji

home icon

Uruchomienia instalacji po awarii

home icon

Awarii któregoś z urządzeń gazowych lub grzewczych

Zapobieganie przekroczeniom

Natychmiastowe działanie

Zapobieganie

Dzięki monitorowaniu zapotrzebowania na gaz w czasie rzeczywistym oraz stałej komunikacji z systemem pomiarowym, Flow Guard for Natural Gas natychmiast reaguje poprzez wprowadzenie zmian w pracy odbiorników, jednocześnie przekazując użytkownikowi informację o aktualnej sytuacji.

W zależności od wyboru użytkownika może to być:

  • Alarm świetlny, dźwiękowy
  • Powiadomienie SMS, e-mail
  • Czasowa blokada kotła
  • Czasowe obniżenie parametrów pracy urządzeń odbiorczych
  • Odstawienie pracy niektórych urządzeń odbiorczych

Jeśli instalacja zawiera elementy pracy rezerwowej, to możliwości naszego rozwiązania mogą być jeszcze szersze:

  • Czasowe przełączenie palnika na zasilanie olejem opałowym
  • Czasowe przełączenie na układ rezerwowy

Flow Guard for Natural Gas jest urządzeniem, które nie tylko reaguje na przekroczenia mocy, ale także potrafi im zapobiegać.

Poprzez analizę zużycia gazu od początku każdej godziny rozliczeniowej i na podstawie zgromadzonych danych jest w stanie oszacować wartość szczytu godzinowego. Dzięki temu potrafi alarmować i wprowadzić korekty pracy urządzeń bez gwałtownych obniżeń i zakłócania pracy całego obiektu.

Korzyści z wdrożenia

Flow Guard for Natural Gas na straży właściwego przepływu gazu ziemnego w Twoim budynku. Wprowadzenie takiego rozwiązania przekłada się szereg korzyści.

home icon

optymalizacja mocy umownej

home icon

uniknięcie kar

home icon

zapobieganie przekroczeniom mocy

home icon

oszczędności

home icon

monitoring przepływu gazu

Współpraca z systemem imperius

Flow Guard for Natural Gas standardowo wyposażony jest w moduł LAN. Po podłączeniu do Internetu, urządzenie nawiązuje komunikację z chmurą imperius - wspólne działanie obu narzędzi pozwoli Ci zapanować nad mediami w Twoim otoczeniu.

imperius logo

Wybierając system imperius, otrzymujesz dostęp do szczegółowych wykresów zużycia mediów, zaawansowanych narzędzi analitycznych oraz raportów z dowolnego miejsca na świecie, zarówno przy użyciu komputera jak i smartfona.

flow guard gas chart

Kontakt

T: 52 366 80 60

F: 52 366 80 76

ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz

poczta@promar.com.pl

Oddział w Chorzowie

ul. Składowa 17

41-500 Chorzów

oddzial.chorzow@promar.com.pl

Skontaktuj się z nami

by poznać szczegóły oferty

* Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe

PROMAR Sp. z o.o. jest administratorem Twoich danych osobowych znajdujących się w formularzu i są one przetwarzane m. in. w celu wykonania Twojego zapytania. Informacje o Twoich prawach, danych kontaktowych naszych i inspektora ochrony danych, podstawie prawnej przetwarzania, odbiorcach Twoich danych, okresie przechowywania oraz dobrowolności podania danych i konsekwencjach ich niepodania znajdują się tutaj.